DUOLINE

Nowoczesny system drewniano-aluminiowy DUOLINE jest wyrazem innowacyjnych rozwiązań oferując doskonałe połączenie trwałości aluminium i estetyki drewna.
Kombinacja drewno – aluminium spełnia nie tylko restrykcyjne wymogi budownictwa energooszczędnego i  pasywnego, ale jest również odpowiedzią na współczesne oczekiwania Klientów w zakresie nowoczesnej stolarki.
Zewnętrzna nakładka aluminiowa, odporna na warunki atmosferyczne i odpowiedni system łączenia wzmacnia stabilność okna i poprawia jego parametry statyczne jak również energooszczędność i dźwiękoszczelność.
DUOLINE charakteryzuje się klasycznym, ostrym kształtem krawędzi profili aluminiowych, co jest wyrazem nowoczesnego wzornictwa i najnowszych trendów architektonicznych. Możliwość wyboru opcji profilu drewnianego o grubości 68mm, 78mm lub 88mm oferuje doskonałe możliwości tworzenia bardzo dużej ilości rozwiązań konstrukcyjnych.
System oferuje bogate wzornictwo w zakresie kształtów (od prostokątów, przez trapezy, łuki czy koła oraz inne kształty niestandardowe) oraz możliwość dowolnej aranżacji kolorystycznej. Od strony wewnętrznej okna mogą być wykonane z drewna sosnowego lub meranti i pomalowane farbami kryjącymi (paleta RAL) lub transparentnymi. Strona zewnętrzna okna w formie nakładki aluminiowej może być pomalowana jednolicie jednym z kolorów bogatej palety RAL..

1 Profil drewniany wykonany z drewna sosnowego lub meranti o grubości 68mm, 78mm i 88 mm. Rama i skrzydło zbudowane z drewna klejonego trzy lub czterowarstwowo (w zależności od opcji profilu drewnianego) + nakładka aluminiowa od zewnątrz – impregnacja w odrębnym procesie i lakierowanie farbami wodorozcieńczalnymi kryjącymi lub transparentnymi aluminium malowane proszkowo
2 W standardzie w uszczelki TPE
3 Oferowany kształt nakładek aluminiowych zwiększa sztywność profili i zapewnia atrakcyjny design, a w połączeniu z drewnem zapewnia tym samym właściwą izolację termiczną w każdych warunkach atmosferycznych. System wyposażony w nakładki aluminiowe Mira contour
4 Szklenie – w standardzie pakiet jednokomorowy 4/16/4; na życzenie Klienta dostępny pakiet z maksymalnie czterema szybami

  • Świetna energooszczędność na poziomie 0,79 W/(m2*K)*
  • Elegancja i nowoczesność, dzięki wysokiej jakości profilom drewniano-aluminiowym
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki stabilności profilu aluminiowego w połączeniu z wysokiej jakości okuciami Maco
  • Trwałość stolarki, dzięki solidnej konstrukcji drewniano-aluminiowej
  • Duża możliwość kształtowania kolorystyki przestrzeni, dzięki dostępności szerokiej gamy kolorystycznej barwienia aluminium i drewna.
  • Wysoka jakość dzięki najlepszym komponentom oraz wykorzystaniu wyłącznie wyselekcjonowanego drewna do produkcji
  • Świetna dźwiękoszczelnosć

*Współczynnik wyliczony w przy zastosowaniu pakietu 4/18/4/18/4 – 0.5 W/(m2*K) będzie na poziomie 0.79 W/(m2*K) dla okna referencyjnego DUOLINE 88mm 1230 x 1480 z drewna meranti

Okno w systemie DUOLINE wyposażone jest w szybę zespoloną jednokomorową.
Standardowy pakiet szybowy DRUTEX S.A. składa się z szyby typu float o grubości 4mm, ramki dystansowej o szerokości 16 mm oraz z szyby miękkopowłokowej typu termofloat o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem.

Pakiet szybowy 4/16/4 posiada zwiększone właściwości termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła:

Ug = 1,0 W/(m2K) wg metody badawczej PN-EN 674
Ug = 1,1 W/(m2K) wg metody obliczeniowej PN-EN 673

Ponadto, w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, innego pakietu szybowego, aby stanowił on jeszcze doskonalszą ochronę przed włamaniem, hałasem, czy nadmiernym nasłonecznieniem. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

System wyposażony jest w nowoczesne okucia Maco Multi Matic KS wyróżniające się zaawansowanym systemem zabezpieczeń związanym z osadzeniem czopów utrudniających włamanie na całym obwodzie.

Okucia MACO zapewniają stabilność i wysoki poziom bezpieczeństwo stolarki jak również ponadprzeciętną funkcjonalność. Okucie w standardzie wyposażone jest ponadto w mikrowentylację w rozwórce i blokadę błędnego położenia klamki oraz podnośnik skrzydła, który gwarantuje, że bez użycia siły skrzydło podnoszone jest do właściwej pozycji, a nawet ciężkie skrzydła zamykają się lekko.

Kolorystyka powierzchni aluminiowych 
(180 kolorów według palety RAL)

Kolorystyka powierzchni drewnianych

Bardzo duża różnorodność kolorów (paleta RAL oraz lazurów z widoczną strukturą drewna) pozwala spełnić indywidualne życzenia nawet najbardziej wymagających Klientów. Wszystkie powłoki malarskie są przyjazne dla środowiska.

GALERIA

Zainteresował Cię ten produkt?